* שם:
* אימייל:
* טלפון:
Captcha

מדרגות ברזל / מדרגות מתכת

מדרגות הן אלמנט שמצוי כמעט בכל בנין ובבתים פרטיים רבים. המדרגות הן אלמנט נחוץ לחיבור בין קומות ואין כמעט מבנה שאין בו גרם מדרגות, בין אם נסתר או גלוי. מעטים האנשים הנותנים את הדעת על החשיבות שבתכנון נכון של מדרגות, כך שתהיינה גם יפות וגם שימושיות- כך שתהוונה חוט מקשר בין חללי הבית מחד ומסלול מילוט בטוח ומהיר בעת צרה מאידך. הנה כמה דברים שצריך לדעת כשרוצים להזמין גרם מדרגות לבית.

מדרגות בטון – החסרונות

מדרגות בטון הן אלמנט קונסטרוקטיבי מורכב וזמן הבניה והיציקה של מדרגות אלו הוא רב. פיר מדרגות יצוק תופס המון מקום בבניין ובדרך כלל משתלב עם הפיר המרכזי של מעליות בבנין רב קומות. המדרגות הן נסתרות במקרה כזה ומשמשות בעיקר כנתיב בריחה בעת מצב חירום. העיצוב והיופי מפנים את מקומם בפני הבטיחות והפרקטיות והתוצאה היא חדר מדרגות פרקטי אך קודר. מדרגות בטון בבית פרטי יוצרות אמלנט קונסטרוקטיבי מרכזי שתופס חלל גדול בבית ומכתיב את כל תכנון החללים והחדרים בהתאמה אליו. מבחינה עיצובית אין כאן הרבה גמישות וחלל רב הולך לאיבוד.

מדרגות מתכת – היתרונות

כדי שלא לתפוס חלל גדול בעבור גרם מדרגות, מומלץ במדרגות שבפנים הבית דוקא לבנות גרם מדרגות ממתכת. יתרון נוסף הוא שמדרגות מתכת הן גם אלמנט של עיצוב ויופי והן עדיין חזקות דיין לשמש כגורם מקשר בין הקומות שבו ייעשה שימוש יום יומי. יש לזכור כי מדרגות מתכת הן קלות משקל ויש טכנולוגיות ליצירת גרמי מדרגות עדינים במראה אך חזקים ביותר. במסגריית מגדל לא מתפשרים על איכות התכנון הקונסטרוקטיבי של גרם המדרגות שיש לתת עליו את הדעת – חשוב שגרם המדרגות יהיה עמיד וחזק.

חשוב לדעת שניתן לתכנן גרם מדרגות חזק שמהווה גם אלמנט אסטטי בבית.  אפשר גם לתכנן גרם מדרגות ממתכת שבו ישולבו מדרגות מחומרים אחרים כגון עץ או זכוכית, אבל יש היום כלים וגימורים מרהיבים למתכת כך שגם את המדרגות עצמן ניתן לבנות מחומר זה. אפשרויות של מיקום גרם מדרגות ממתכת בחלל הבית הן רבות וגמישות יותר, כך שניתן ליצור שיח הרמוני בין המיקום של החדרים ובין גרם המדרגות ובצורה שיהיה נח להגיע מן החדרים אל גרם המדרגות וגם מן המדרגות אל מחוץ לבית כנתיב מילוט בעת הצורך. כך מהווה גרם המדרגות אלמנט חיוני בעיצוב הבית כולו.

גם בחוץ ניתן להתקין גרם מדרגות ממתכת. היתרון של המתכת הוא שקל להרכיב גרם מדרגות חיצוני ממתכת גם על בנין קיים וחוסכים את המורכבות והזמן שביציקות בטון. הברזל הוא חומר חזק ולכן אין המשמעות שמתפשרים על חוזק או בטיחות. גרמי מדרגות חיצוניים משמשים בעיקר כנתיבי מילוט לשעת חירום ולכן חשוב לבנות אותם כך שיעמדו בעומסים של אנשים רבים הרצים בהם בבת אחת, וזאת למרות שבאופן שוטף יש בהם פחות שימוש. דווקא מפני שהם מחוץ לבנין, גרמי  מדרגות אלה משפיעים על המראה שלו – לכן גם כאן יש חשיבות לעיצוב ולנראות של גרם המדרגות.

בגרם מדרגות ממתכת, בין אם פנימי או חיצוני אפשר להשיג גם נראות מעוצבת וגם בטיחות וחוזק, ללא פשרות. במסגריית מגדל נייצר עבורכם גרמי מדרגות מחומר מגולוון ובגימור של צביעה בתנור. גרמי מדרגות אלו הם חזקים במיוחד ועמידים לאורך זמן. למסגריית מגדל אישור קבלן לקונסטרוקציות פלדה וביטוח צד שלישי למוצרים ולהתקנות. מסגריית מגדל תאפשר לכם גמישות עיצובית, הכוללת תכנון ביחד עם האדריכל כך שגרם מדרגות המתכת שהזמנתם יתאים לעיצוב הבית מלכתחילה.

מדרגות דגם 1000

P7190619
מדרגות דגם 1000

מדרגות דגם 1001

P7250648
מדרגות דגם 1001

מדרגות דגם 1002

P7250653
מדרגות דגם 1002

מדרגות דגם 1003

P7250649
מדרגות דגם 1003

מדרגות דגם 1004

P7190611
מדרגות דגם 1004

מדרגות דגם 1005

P1170835
מדרגות דגם 1005

מדרגות דגם 1006

P1170836
מדרגות דגם 1006

מדרגות דגם 1007

IMG_2531
מדרגות דגם 1007

מדרגות דגם 1008

IMG_2535
מדרגות דגם 1008


| מדרגות ברזל || מדרגות מתכת || מדרגות מברזל |

 

מחפשים מסגריה במרכז ?
מסגרייה שמבצעת עבודות מסגרות ברמה ומחירים ללא תחרות?

הגעתם למקום הנכון!

אצלנו ב מסגריה תוכלו להתרשם ממבחר עצום של דוגמאות ובמחירים שלא הכרתם...

שערים לבית

מבצע סורגים לחלונות
במחירים חסרי תקדים!

מבצע סורגים מחירים

 

 

 


 
  • ר.ס.ס. פוסטים אחרונים
  • הדפס עמוד זה
  • ספר לחבר
  • הוסף לפייסבוק
  • הוסף לגוגל סימניות

עיצוב